17 lipca 2024

Weekend w domu

Siedzenie w domu nie jest równoznaczne z nudą. Czasem zbieg okoliczności, pogoda albo po prostu brak chęci trzyma nas przez weekend w czterech ścianach. Zamiast tłuc się jak lew po klatce wykorzystaj wolne dni aby w poniedziałek nie mieć poczucia straty. Oto 10 pomysłów jak zorganizować sobie czas w swoim M.

1. Spróbuj DIY. Niektórzy robią cuda, innym nie wychodzi. Ale dopóki nie spróbujesz handmade nie dowiesz się czy to jest dla ciebie. A nawet jeśli skutek jest marny to liczy się frajda. A kto wie, może odkryjesz w sobie pokłady twórczości o których się nie pamięta na co dzień.
2. Przemebluj mieszkanie. Często chce się przestawić szafkę ale nie ma na to czasu. Teraz jest. To, że się jest przyzwyczajonym do takiego ustawienia mebli nie znaczy, że inaczej nie byłoby lepiej. Może sprawdzisz?
3. Spróbuj nowych ćwiczeń. Internet pełen jest możliwości i propozycji. Wskakuj w dres i spróbuj jogi albo Chodakowskiej. Może spodoba i się któraś opcja.
4. Zrób porządek w szafie, na półce z książkami, w szufladach. Są to miejsca które łatwo stają na głowie a poskładanie ich wcale nie zajmuje 10 minut. Poświęć trochę czasu najbardziej wymagającym miejscom zamiast odkładać wszystko na „kiedyś”.
5. Zagraj w gry planszowe. Gry fantasy dla bardziej wtajemniczonych albo w Monopoly, Scrabble, Chińczyka. Cokolwiek co masz pod ręką. Na pewno mało osób oprze się takim retro rozrywką.
6. Ugotuj coś nowego. Poeksperymentuj w kuchni. Zrób coś na co zazwyczaj nie masz czasu. Może odkryjesz nowy smak albo popisowe danie.
7. Nadrobić filmy i seriale na które nie miało się czasu. Zaproś znajomych i zróbcie maraton filmowy, to nie musi być zwykłe wydarzenie.
8. Sięgnij po książkę która czeka na przeczytanie. Każdy ma taką i to nie jedną. Zbiera kurz już pewnie rok albo dłużej ale jakoś nigdy nie było okazji. Teraz właśnie jest najlepsza.
9. Poszukaj ciekawych blogów lub kanałów na You Tube. Może zgłębisz tematy które cię interesują, albo znajdziesz ciekawy samouczek. Internet czeka otworem, zobacz co ma ci do zaoferowania.
10. Poucz się języka obcego, albo przypomnij ten który już umiesz. Niekoniecznie poprzez ślęczenie nad zeszytem. Jest mnóstwo aplikacji albo filmików w sieci uczących wymowy, czy nowych słówek. Znajdź taką formę która najbardziej ci odpowiada.

Copyright © All rights reserved.