17 lipca 2024

Jak urządzić pokój dziecięcy według Feng Shui?

Feng Shui sugeruje, że pokój dziecka powinien być miejscem harmonijnym i bardzo uporządkowanym, co gwarantuje odpoczynek i korzystnie wpływa na rozwój dziecka. Jeśli masz zamiar udekorować pokój dziecka i chcesz w pełni wykorzystać porady tej starożytnej techniki, w tym artykule przekażemy Ci kilka pomysłów na to, jak udekorować pokój dziecka według Feng Shui.

1. Aby udekorować pokój dziecka zgodnie z Feng Shui, bardzo ważna jest jego lokalizacja. Zaleca się, aby pokój nie znajdował się nad pustą przestrzenią, taką jak garaż w domu. Jeśli jest to chłopiec, idealnie jest, aby spał we wschodniej lub północnej części domu, a jeśli jest to dziewczynka w południowym lub zachodnim obszarze.

2. Według Feng Shui kolejność ustawienia mebli będzie miała wpływ na jakość snu i zdrowie noworodka. Dla idealnego rozwoju snu i zdrowia Feng Shui sugeruje, aby nigdy nie umieszczać łóżeczka pod ścianą lub obok łazienki. Idealnie byłoby umieścić je tak, aby dziecko zawsze widziało osoby, które wchodzą do pokoju, aby zwiększyć ich poczucie bezpieczeństwa. Najlepiej więc umieścić go przy ścianie naprzeciwko drzwi.

3. Oświetlenie wpływa pozytywnie lub negatywnie podczas dekorowania pokoju dziecka według Feng Shui. Najlepiej, jeśli światło w pokoju będzie naturalne, ale wyważone – ta przestrzeń powinna być przyciemniona, aby nie było ani za dużo światła, ani ciemności, a sen i spokój dziecka nie był zakłócony. Jeśli do wnętrza wpada dużo światła, dopuszczalne jest umieszczenie kilku rolet, ale okno musi być codziennie otwierane, aby powietrze i jego energie prawidłowo przepływały.

4. Akcesoria i elementy w pokoju dziecka powinny być ściśle przeznaczone do jego użytku lub związane z jego wypoczynkiem i pielęgnacją osobistą. Unikaj posiadania w pokoju rzeczy lub ubrań, które nie należą do noworodka. Wszystko co związane z dzieckiem powinno znajdować się w pokoju dziecka, od pieluszek po jedzenie. Polecamy https://mamusia.pl, gdzie dowiesz się wszystkiego o niezbędnych akcesoriach dla dzieci.

5. Kolory są bardzo ważne przy dekorowaniu pokoju dziecka według Feng Shui, które sugeruje, że wybrany kolor powinien sprzyjać jasności w pomieszczeniu. Pastelowe kolory są idealne, ponieważ przenoszą do przestrzeni harmonię i spokój. Unikaj jaskrawych kolorów, ponieważ są one bardzo stymulujące dla dziecka.

6. Dla pokoju dziecka, jak w większości domu, Feng Shui zaleca włączenie elementu drewna, ponieważ ten naturalny materiał pozwala na tranzyt energii. Jeśli jeszcze nie kupiłeś łóżeczka, wybór drewnianego może być dobrym rozwiązaniem.

Copyright © All rights reserved.