17 lipca 2024

Styl skandynawski – co warto wiedzieć o takim wystroju wnętrz?

Charakterystycznym elementem klasycznego stylu skandynawskiego są jasne wnętrza oraz szereg dodatków w naturalnych tonacjach lub z dominującą wyrazistą barwą, która przełamuje stonowaną kolorystykę.

Warto jednak mieć świadomość, że na przestrzeni ostatnich dekad z pierwotnego stylu skandynawskiego narodziło się wiele odmian o odrębnym charakterze. Założeniem twórcy było jednak wprowadzenie odrobiny światła we wnętrzach z jego ograniczoną ilością. Przestrzeń miała być gospodarowana w taki sposób, by zapewniać przytulną atmosferę. Jak wyglądają wnętrza w klasycznej odsłonie stylu skandynawskiego?

O czym należy pamiętać we wnętrzach w stylu skandynawskim?

Styl skandynawski to przede wszystkim białe ściany, które są pewnego rodzaju bazą dla całej reszty. To właśnie one zapewniają rozświetloną aurę wnętrza. Niemniej, należy również pamiętać, że styl skandynawski opiera się na wnętrzach przestronnych. W tym celu należy zadbać o odpowiednie meble.

Te z kolei odznaczają się bardzo dużą funkcjonalnością i jednocześnie solidną konstrukcją, która optycznie może sprawiać wrażenie lekkiej. Skandynawowie pokochali ten styl, ponieważ jest on odzwierciedleniem życia zgodnie z naturą. Wnętrza aranżowane zgodnie z zasadami stylu skandynawskiego wypełniają się dodatkami wykonanymi z drewna. Mable są kwintesencją doskonałego minimalizmu. Nie ma mowy o zbędnych zdobieniach. Pojawiają się również elementy bawełniane, lniane czy wykonane z kamienia.

Nieco mniejsze dodatki dekoracyjne mogą odznaczać się nieco bardziej wyrazistym kolorem. Wiele osób uważa, że to one właśnie są przysłowiową wisienką na torcie i elementem w gruncie rzeczy bardzo ważnym, ponieważ wprowadza energetyczny mocny akcent. Styl skandynawski odznacza się pewnego rodzaju prostotą. Białe wnętrza z funkcjonalnymi meblami z naturalnych materiałów są jednak jego nieodłącznym elementem.

Jeśli styl skandynawski nie spełnia Twoich oczekiwań to warto dowiedzieć się jaki kolory, wzory i dodatki dominują we wnętrzach w stylu boho.

Copyright © All rights reserved.