17 lipca 2024

Salon w stylu vintage – jak zaaranżować wnętrze z klasą?

Ostatnie kilkadziesiąt lat pokazało, że styl vintage nigdy wychodzi z mody! W związku z tym wszystkim miłośnikom tradycyjnych rozwiązań proponujemy wnętrza antyczne. Zapewnisz sobie nostalgiczną podróż do pięknej historii i nadasz swojemu domowi dystyngowany i wyrafinowany wygląd dzięki tej aranżacji wnętrz!

Czy styl vintage w salonie wciąż jest modny?

Lubisz klimat starych kamienic, wolisz słuchać piosenek z płyt winylowych niż ściągniętych z Internetu, a łuszcząca się na szybach farba jest dla Ciebie atutem – to najprawdopodobniej świadczy o tym, że zmagasz się z chroniczną nostalgią. Ale nie martw się; przy odpowiedniej mobilizacji bez wątpienia będziesz w stanie zorganizować dla siebie idealną przestrzeń. W sypialni styl Hampton sprawdzi się idealnie. A co, gdy chodzi o salon? Oczywiście styl vintage to świetny pomysł.

Przede wszystkim grunt i schody powinny być zbudowane z prawdziwego drewna i zawierać tak zwaną „duszę” drewna. Nowa, modna postarzana podłoga z unikalnym procesem postarzania.

Jeśli mieszkasz w dwupiętrowej rezydencji lub mieszkaniu, warto dodatkowo rozważyć odpowiednio dopasowane schody. W tej sytuacji wystarczy wybrać jeden z bardziej tradycyjnych rodzajów – w naszej ofercie odkryją Państwo zachwycające ręcznie rzeźbione schody wykonane ze szlachetnych gatunków drewna, które stylistycznie nawiązują do dawnej tradycji wzorniczej.

Design dla sentymentalnych – styl vintage w pokoju dziennym

Znalezienie idealnego mebla vintage powinno być kolejnym krokiem w tworzeniu wnętrza naszego mieszkania. W tym przypadku proponujemy również klasykę designu, gdzie często można odkryć zarówno prawdziwe antyki z danej epoki, jak i nowoczesne meble wzorowane na dawnym stylu lub reedycje wzorów z poprzednich dekad.

Dopełnieniem zabytkowych elementów są nowoczesne akcenty, które aktualizują wygląd wystroju i nadają mieszkaniu odważny, wyrazisty charakter. Wypróbuj na przykład nowoczesne światło lub wyjątkowy dywan, a z pewnością stworzysz fascynującą mieszankę. Spróbuj także połączyć nowoczesne wnętrza z wyrazistymi przedmiotami w stylu retro w swoim domu!

Copyright © All rights reserved.