17 lipca 2024

Jestem Eco! Nie wyrzucam mebli, ja starocie restauruję…

Jestem Eco! Nie wyrzucam mebli, ja starocie restauruję…

Eco nie stało się już czymś, tylko modnym to sposób życia. Coraz częściej spotykamy się, z tym że ludzie zmieniają wnętrza swoich mieszkań. Pozbywają się tym samym wyposażenia, które ozdabiało dotyk czas ich mieszkania. Dla nich są już to bezcenne, bezużyteczne przedmioty a dla pewnej grupy ludzi to rarytasy, o które trzeba walczyć. Wśród niechcianych staroci możemy znaleźć dywany, świeczniki, stoły, komody, łóżka, krzesła, a nawet zastawę stołową oraz sztućce. Największą popularnością cieszą się komody, stoliki a najrzadziej chcemy przygarnąć, łóżka w tym tapczany i narożniki. Meble, które posiadają tkaninę, są bardzo trudne do restaurowania, musimy prócz zmysłu i czystych chęci posiadać również wiedzę na temat szycia. Te przedmioty, po które częściej sięgamy, nie wymagają wcale dużo mniej pracy, ale omija nas szycie.

A jak zdobyć meble?

Sposobów do pozyskania mebli, które będą nadawały się do odnowienia, jest kilka. Pierwszy to spacery po pobliskich śmietnikach. Tylko ta osoba, która pasjonuję się naprawianiem staroci, wie ile cudownych rzeczy, można znaleźć na pobliskim śmietniku. Zdarza się, że niekiedy trzeba przejść się gdzieś dalej lub głęboko nurkować w kontenerze, aby dostać się do wymarzonego mebla. Nasze poświęcenie jest tego warte, gdy po odnowieniu widzimy jak, pięknie prezentuję się, nasze działo. Kolejną możliwością, aby stać się posiadaczem starego wyposażenia to przeglądanie internetu oraz portali społecznościowych. Trzeba być czujnym, aby upolować wymarzony przedmiot osób, które cenią sobie takie zdobycze, jest coraz więcej! Jeszcze innym sposobem jest otrzymanie zabytkowego mebelka od znajomych, rodziny lub obcych ludzi.

Przyjmując stary lub nowy, ale wymagający restauracji stół, komódkę czy też zegar pamiętajmy o tym, aby dać mu nowe życie. Jeśli zabraknie nam doświadczenia, chęci czy sił zawsze możemy, oddać go komuś innemu nim będziemy gotowi sami wyrzucić go na śmietnik. Często przedmioty, które nam przestały być potrzebne komuś mogą jeszcze długo posłużyć.

Copyright © All rights reserved.