17 lipca 2024

Nie popełniaj tych błędów, jeśli chcesz schudnąć

odchudzanie

Są ludzie, którzy spróbują wszystkiego, aby schudnąć. Chcą szybko schudnąć, często nie zwracając uwagi na krótko- i długoterminowe konsekwencje, jakie niezdrowe praktyki mogą mieć dla ich zdrowia. Są pewne błędy, które można popełnić, gdy chce się schudnąć, ale warto o nich wiedzieć, aby ich uniknąć. 

Jeśli wiesz, że te praktyki odchudzania są błędne, nie będziesz już w nie wpadał i będziesz mógł cieszyć się lepszym zdrowiem. Pamiętaj, że najlepszym sposobem na schudnięcie bez popełniania błędów jest zdrowa dieta, a przede wszystkim codzienna aktywność fizyczna. Nie pomijaj tych niezdrowych praktyk, które są błędem, gdy chcesz schudnąć.

Hydroterapia jelita grubego.

Irygacja okrężnicy, zwana również hydroterapią okrężnicy, to technika stosowana w uzdrowiskach i centrach zdrowia alternatywnego w celu detoksykacji organizmu i leczenia takich schorzeń, jak przewlekłe zmęczenie i zaparcia. Do odbytnicy, a następnie do jelita grubego wprowadza się gumową rurkę, przez którą pompuje się wodę i ewentualnie dodatki, takie jak mydło, kawa lub enzymy.

Osoba ta siedzi, podczas gdy technik masuje jej brzuch, aby rozluźnić stolec i uwolnić toksyny. Odpady są następnie usuwane przez ten sam przewód. Praktyka ta nie została dobrze zbadana, a jej założenia nie są potwierdzone naukowo. Większość organizmów odtruwa się w sposób naturalny, a nawadnianie nie jest znane jako czynnik poprawiający zdrowie? Irygacja okrężnicy może jednak powodować problemy, takie jak zaburzenia równowagi elektrolitowej, i najlepiej jej nie stosować.

Noszenie strojów do sauny.

Utrata zbędnych kilogramów jest wyczerpująca, a produkty reklamowane jako szybkie rozwiązania, w tym kostiumy do sauny, zazwyczaj nie działają. Stroje do sauny to plastikowe ubrania zakładane na sprzęt do ćwiczeń podczas ćwiczeń w celu zwiększenia pocenia się i ułatwienia utraty wagi.

Traci się jednak płyn, a nie tłuszcz. Nie tracisz więc na wadze, tylko szybciej się odwadniasz. Jeśli skóra nie może oddychać i pocić się, mogą wystąpić powikłania śródtreningowe, takie jak osłabienie, dezorientacja, zawroty głowy, śpiączka i śmierć. Bezpiecznymi i sprawdzonymi sposobami kontroli wagi są zrównoważona dieta, w której dominują produkty bogate w składniki odżywcze, oraz regularne ćwiczenia fizyczne. Dobre nawodnienie organizmu jest również ważne dla zachowania zdrowia i dobrej kondycji.

Myślenie, że węglowodany są niezdrowe.

Chociaż dobrym wyborem jest zastąpienie węglowodanów o niskiej wartości odżywczej, takich jak herbatniki, pokarmami bogatszymi w składniki odżywcze, całkowite wyeliminowanie węglowodanów może okazać się zbędne. Istnieje wielki mit, że węglowodany są złe. Nie chodzi o to, by je całkowicie ograniczyć, ale by wybrać te właściwe.

Należy wybierać złożone źródła pokarmu, które zawierają dużo błonnika, są sycące i pomagają zapewnić optymalne funkcjonowanie mózgu i ciała. Przykładami pożywnych węglowodanów złożonych są słodkie ziemniaki, dynia, fasola, owies, siemię lniane i jagody.

Jedzenie tylko surowej żywności.

Surowa żywność, taka jak świeże owoce, warzywa i nasiona, jest z pewnością pożywna. Jednak spożywanie wyłącznie surowej żywności może wiązać się z pewnym ryzykiem. Dieta oparta na surowym jedzeniu może być bardzo zdrowa, jednak należy upewnić się, że zaspokaja ona potrzeby żywieniowe.

Obejmuje to składniki odżywcze, których często brakuje w dietach opartych na surowej żywności, takie jak wapń oraz witaminy B-12 i D. Spożywanie zbyt małej ilości witaminy B-12, pochodzącej głównie z produktów zwierzęcych, które są ograniczone w dietach opartych na surowej żywności, może powodować zmęczenie, zaparcia, utratę apetytu i drętwienie. Bez wystarczającej ilości witaminy D i wapnia, które wspierają zdrowie kości, może dojść do powstania słabych i kruchych kości. Jeśli zdecydujesz się na dietę wegańską, powinieneś rozważyć przyjmowanie suplementu witaminy B-12 i witaminy D.

Zbyt mało informacji medycznych? Nie prostszego; zajrzyj na nasz drugi portal https://www.medycznie.pl, gdzie zasypiemy Cię wskazówkami zdrowotnymi z różnych obszarów.

Copyright © All rights reserved.