17 lipca 2024

4 rady na tanie wakacje z biurem podróży

wakacje

Jeśli dobrze zaplanujemy swój urlop, to nawet zagraniczne wakacje nie nadwyrężą domowego budżetu. Wystarczy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów.

  1. Odpowiednio przygotuj się do podróży. Zmierz walizki w domu (by nie płacić za nadbagaż), sprawdź regulamin lotu, przygotuj wszystko co potrzebne – bilety, kartę pokładową. Nie rób zakupów na lotnisku, gdyż ceny są tam wysokie. Zjedz posiłek chwilę przed przybyciem na lotnisko, a do samolotu weź ze sobą własne picie i jedzenie – w regulaminie przewoźnika znajdziemy maksymalną pojemność butelki i to, co możemy ze sobą wziąć. Będąc na lotnisku głodnym i nieprzygotowanym, można zostawić tam kilkaset złotych – obiad około 50-100 zł za osobę, zakupy do samolotu również około 50 złotych, dopłata za nadbagaż – kwota całkowita może przewyższyć wartość samego lotu.
  2. Jeśli masz wybrany konkretny kierunek – poluj na oferty first minute nawet z 6 miesięcznym wyprzedzeniem. Jeśli zaś nie masz ulubionego kraju – rozglądaj się za ofertami na kilka dni przed wylotem. W takim przypadku może uda Ci się znaleźć tygodniowe wakacje w 5-gwiazdkowym hotelu nawet za 1000-1500 zł za osobę!
  3. Wybierz w biurze podróży wszystko co potrzebne – wakacje all-inclusive, wycieczki fakultatywne (lub przeznacz sztywną kwotę na ich wykupienie na miejscu), tak, byś nie wydawał pieniędzy na miejscu. Jeśli chcesz nieco zaoszczędzić, zaplanuj wszystkie wydatki z góry. Podróż bez wcześniejszego planu i wydawanie pieniędzy z dnia na dzień sporo podwyższa koszty wakacji. Pamiętaj, że w hotelu często możesz skorzystać z darmowej wody czy podczas śniadania zrobić sobie kanapkę na wyjazd.
  4. Przeczytaj regulamin hotelu. To, że w pokojowej lodówce masz kilka butelek wody, słodycze czy alkohol i wykupioną opcję all-inclusive nie oznacza, że jest to za darmo. Tak zwane „barki pokojowe” są często dodatkowo płatne i rozliczysz się przy wyjeździe. Podobnie jest z zagubionym ręcznikiem basenowym – jeśli zapomnisz go ze sobą zabrać z basenu może czekać Cię przy wyjeździe dodatkowa opłata.

Przestrzegaj tych kilku zasad, dobrze przygotuj się do podróży i wszystko zaplanuj, a możesz spokojnie zaoszczędzić na osobę nawet 1000 zł, które wydałbyś na niepotrzebne wydatki.

Interesujące porady z różnych dziedzin możesz też uzyskać na www.ciekawa.pl, gdzie wrzucamy różne ciekawostki m.in. na temat żywności, zdrowia, domu i podróży.

Copyright © All rights reserved.