17 lipca 2024

Dlaczego dom się nie sprzedaje?

sprzedaz

Sprzedaż domów wymaga od agenta i sprzedających pewnego rodzaju doświadczenia.  Faktem jest, że nie zawsze domy sprzedają się pod wpływem chwili.  Wymaga odpowiedniego planowania i zawsze jest do tego spójny sposób.  jednym z innych problemów, przez które muszą przejść osoby, które muszą sprzedać swój dom, są formalności prawne i techniczne, które stanowią tak ważną część całego procesu.

Dokumentacja prawna związana ze sprzedażą domu jest znacznie większa, niż możesz sobie wyobrazić.  Potrzebuje fachowej pomocy.  Jeśli jesteś w stanie zrobić to sam, to jest to dodatkowa zaleta, ale musisz być bardzo ostrożny.  Każdy drobny błąd w jakimkolwiek szczególe, który mogłeś podać, może Cię kosztować dużo pieniędzy.

Poniżej znajduje się podstawowa lista kontrolna, do której należy zawsze się odwoływać, gdy próbujesz pokazać swój dom potencjalnym nabywcom.  Musisz zadbać o te rzeczy, aby ich nie odkładać, niwecząc swoje szanse na zawarcie dobrej okazji:

  • Uporządkowanie: Każdy dom z dużym bałaganem, to znaczy dom, który nie wykorzystał swojej przestrzeni we właściwy sposób, ma znacznie mniejsze szanse na szybszą sprzedaż za dobrą cenę.  Coraz więcej osób w dzisiejszych czasach zastanawia się nad optymalizacją przestrzeni w domu.  Ze względu na rosnącą populację powierzchnia mieszkalna większości ludzi maleje.  Więc w obrębie jakiejkolwiek przestrzeni, którą mają, chcieliby, żeby to było zrobione dobrze.
  • Ścielenie łóżek: W przypadku, gdy masz zwyczaj wychodzenia z domu każdego ranka do pracy bez pościelenia łóżek, masz kłopoty.  Twój agent może sprowadzić potencjalnych nabywców do twojego domu i mogą znaleźć łóżka niezaścielone.  To nic wielkiego, ale po prostu sprawia bardzo negatywne wrażenie.  Jeśli nie możesz rano pościelić łóżka, możesz porozmawiać ze swoim agentem i poprosić go, aby nie przyprowadzał ludzi przed określoną godziną lub przyprowadzał ich tylko w weekendy, jedyny raz, kiedy ścielisz łóżko!
  • Czyste szafy: Upewnij się, że szafy i szuflady są starannie ułożone.  Po prostu sprawia wrażenie porządku w domu.  Zaśmiecone szafy symbolizują chaos i dają kupującym złe wrażenie o Twoim domu.
  • Światło: upewnij się, że zasłony są zaciągnięte, aby wpuścić wystarczającą ilość naturalnego światła.  W miarę możliwości korzystaj z naturalnego światła.  Sztuczne oświetlenie można wykorzystać do upiększenia wnętrz domu, ale samo poleganie na sztucznym oświetleniu daje ponure wrażenie.
  • Wyjdź z domu: pozwól agentom się oprowadzać.  Jeśli ktoś przyszedł obejrzeć Twój dom, który może kupić za ogromną sumę pieniędzy, chce go dobrze obejrzeć.  W obecności obecnych mieszkańców widzowie nie mogą szczerze dobrze obejrzeć domu.  Nie mogą otworzyć i sprawdzić każdej szafki.
  • Czyste podwórko: Upewnij się, że Twoje podwórko jest również czyste i uporządkowane.  Podobnie jak w przypadku łóżek i szaf, to również odgrywa ważną rolę w tworzeniu dobrego wrażenia.
  • Bądź dostępny: Możesz mieć bardzo nieregularny harmonogram, ale musisz upewnić się, że jesteś dostępny dla potencjalnych nabywców za każdym razem, gdy będą musieli do Ciebie zadzwonić, aby zapytać Cię o rzeczy dotyczące Twojego domu.  To jeden ze sposobów, dzięki którym możesz szybko sprzedać swój dom.  Właściciele, których nie można wyśledzić, tracą wiele perspektyw, po prostu będąc niedostępnymi.  Informuj agenta lub pośrednika w handlu nieruchomościami na bieżąco z harmonogramem, którego przestrzegasz.
  • Psy i zwierzęta domowe: Jeśli masz dziwną fascynację dziwnymi zwierzętami lub nawet czymś tak nieszkodliwym jak pies, wyślij go na spacer.  Ludzie, którzy przyjdą obejrzeć twój dom, mogą nie być pod wrażeniem twojego zwierzęcia.  Wręcz przeciwnie, jeśli nie lubią zwierząt, mogą czuć się nieswojo i nie być w stanie dobrze obejrzeć twojego domu.
  • Zapach: Upewnij się, że twój dom nie śmierdzi w żadnych okolicznościach.  To poważne zniechęcenie
  • Sprawdzaj regularnie: Musisz sprawdzać swój dom, aby zobaczyć, czy wszystko jest na swoim miejscu, zwłaszcza powyższe elementy.  Rób regularne kontrole, może raz w tygodniu.  Ułóż szafy, skosić podwórko.  Upewnij się, że wszystko wygląda na żywe i szczęśliwe.  Nigdy jednak nie rób fałszywego wrażenia.  Pokaż swój dom takim, jaki jest, odzwierciedlający wszystkie dobre czasy, które tam spędziłeś.

Skuś się także na porady ze strony artandprestige.pl, gdzie dodatkowo znajdziesz artykuły na temat wakacji, mody i biznesu.

Copyright © All rights reserved.