17 lipca 2024

Praktyczne porady na aranżację małej łazienki

Mała łazienka jest zmorą najczęściej mieszkańców bloków. Zdarza się jednak, że nawet w dużym zdawać by się mogło domu, znajdziemy mniejsze pomieszczenie, które chcemy zaadoptować na łazienkę, chociażby dla gości.

Kierując się praktycznością i wybierając funkcjonalne rozwiązania można jednak nawet z niewielkiej przestrzeni wydobyć harmonijne i użyteczne wnętrze łazienki.

Co powinno się znaleźć w małej łazience – wanna czy prysznic?

Odwieczny dylemat uwielbiających relaksujące długie kąpiele można rozwiązać na kilka sposobów. Na pierwszy rzut oka mogło by się wydawać, że w mniejszej przestrzeni idealnym zastosowaniem będzie kabina prysznicowa. Nic bardziej mylnego.

Oczywiście praktycznym rozwiązaniem jest prysznic typu walk in, który nie ograniczy nam metrażu łazienki, jednak bardzo często nie możliwym do zamontowania w bloku, ze względu na konieczność odpływu liniowego. Można wtedy pokusić się o kabinę prysznicową z niskim brodzikiem, jednak mając do zagospodarowania niewygodną wnękę, lub ciemny kąt, warto postawić na wannę. W ofercie producentów znajdziemy mniejsze, bardziej kompatybilne z małą łazienką wanny, a miłośnicy prysznica zawsze mogą wyposażyć ja w parawan nawannowy, który dzięki mnogości opcji można zastosować w małej łazience nie tworząc poczucia przytłoczenia.

Niezbędne akcesoria do małej łazienki

W małej łazience musimy niejednokrotnie iść na kompromisy z samym sobą. W łazienkach często musimy pomieścić pralkę i niezbędne suszarki sufitowe na pranie. Lepszym rozwiązaniem jest wybór pralkosuszarki, która pozwoli na ograniczanie dostawanie się wilgoci do pomieszczenia.

Ustawiając ją obok zlewu, możemy przeciągnąć blat tworząc jedną długą linię i zyskując zarazem większą przestrzeń na niezbędne przybory kosmetyczne. Wybierajmy również podwieszane sanitariaty, które ułatwią utrzymanie porządku na podłodze i nadadzą jej wyglądu jednolitej tafli, która optycznie powiększy łazienkę. Wybór odpowiedniego wyposażenia łazienkowego jest niezwykle ważny, dlatego przemyślmy dokładnie rozmiary każdego elementu. Nawet centymetr różnicy sprawi, że w całości projektu odczujemy różnicę.

Więcej artykułów dotyczących aranżacji łazienki znajdziesz w serwisie https://www.bathroom.pl/.

Jak powiększyć wnętrze małej łazienki?

Żeby sprawić aby nasza łazienka wydawała się większa, możemy manewrować kolorami. Chłodne odcienie nadają wnętrzu efektu głębi, dlatego doskonale sprawdzają się w małych łazienkach. Umiejętnie dobrane kolory do łazienki pozwalają stworzyć w niej klimat domowego SPA. Idealnie sprawdzą się również modne pastele. Nie zapominajmy o zawieszeniu dużego lustra, które będzie odbijało światło. Świetnym rozwiązaniem jest umiejscowienie nad umywalką szafki z lustrem, która pomieści znaczną część kosmetyków.

Ważnym elementem jest także dodanie światła bocznego lub umiejscowienie na suficie ruchomych halogenów. Pozwoli nam to ukierunkować światło i doświetlić ciemne punkty w łazience. Unikajmy modnych ostatnio czarnych kolorów. Zmniejszają optycznie pomieszczenie i uwypuklają zabrudzenia.

Copyright © All rights reserved.