17 lipca 2024

Koszt wydania swojej pierwszej książki

Wiele osób zastanawia, się jednak ile kosztuje, wydanie swojej książki samodzielnie, bez żadnych takowych pośredników, jakie oferują nam wydawnictwa. Koszty są o wiele większe jednak też i bardziej jest opłacalne wydanie takowej to książki. Dobrze, więc zobaczmy, co ile kosztuje.

1. Koszty korekty i takowej to redakcji.

Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że zanim wyślemy, dokumenty do druku książki musi, być ona perfekcyjna. Dlatego, też trzeba liczyć się z takowymi kosztami korekty i redakcji całej to książki, więc teraz zapoznajmy się już z cenami.

  • Standardowa korekta z redakcją książki to cena 100 złotych netto za arkusz wydawniczy.
  • Korekta szczotkowa po składzie wynosi kwotę 50 złotych netto za arkusz wydawniczy.
  • Pełna redakcja 250 złotych netto za arkusz wydawniczy.
  • Indeks osobowy czy też miejsc 50 złotych netto za arkusz wydawniczy.
  • Recenzja 1000 złotych brutto.

2. Koszt składu i przygotowanie książki do druku.

Teraz musimy się przyjrzeć bliżej kosztom, które nas czekają podczas składowania i przygotowania takowej to książki do całego to procesu druku.

  • Cena za skład książki to 50 złotych netto za arkusz.
  • Cena za skład z dodatkowymi elementami w książce to 60 złotych netto za arkusz.
  • Projekt okładki to najczęściej cena od 250 złotych netto.
  • Kupno zdjęć i grafik do książki to 30 złotych netto za zdjęcie.
  • Nadanie ISBN jest to bez dodatkowych kosztów.

3. Koszty wydania książki — Cały druk.

Jest to prawie jedna z tych najważniejszych elementów w całej to produkcji książki. Ceny tutaj są naprawdę bardzo ważne i warto dobrze je przemyśleć, podczas całego procesu wydania ów książki. Dlatego zanim zdecydujesz się na cały druk pierwszej książki, to może pierw przeanalizuj i dowiedz się jak to zrobiły znane osoby, które wydały swoją biografię? Ich historie i doświadczenia związane z wydaniem książki przeczytasz na www.eWiadomosci.pl.

Książka A5 oprawa zeszytowa dodatkowo objętość to 28 stron + takowa to okładka środek to offset 90 g 1+1 okładka karton 250 g 4+0 folia błyskowa 1+0 150 egzemplarzy to koszt o wartości 710 złotych netto z dostawą.

Koszt wydania pierwszej książki.

Dobrze wybierając wszystko z głową i jak najtaniej to takowy koszt 150 egzemplarzy Twojej pierwszej książki wydanej przez samego siebie będzie kosztować powyżej trochę 1500 złotych netto. Dlatego, też i tak warto wydać książkę samemu, ponieważ podczas samodzielnej sprzedaży i dobrej kampanii reklamowej zapłacimy około 2400 złotych netto za wszystko a takową książkę, gdy wystawimy za 25 złotych to 150 egzemplarzy po 25 złotych to zarobek o wysokości 3750 złotych, czyli nasz cały zysk to 1350 złotych netto na rękę za 150 książek. Podczas takiej to kwoty zarobionej na pierwszej książce to bardzo ładny zarobek na rękę!

Copyright © All rights reserved.