Początek nowego roku szkolnego, to jak zwykle liczne konferencje, kongresy dla dyrektorów, pracowników wydziałów oświaty, osób zaangażowanych w zarządzanie oświatą, nauczycieli. Ze względu na zmiany związane z reformą tematów do dyskusji jest bardzo wiele. Jako redakcja edumaster.pl staramy się uczestniczyć w tych spotkaniach, by móc wymieniać poglądy, dyskutować, zbierać opinie i być na bieżąco ze wszystkim co dotyczy nowoczesnej, dobrej edukacji.

W dniach 16-18 września odbył się tym razem w Krakowie XII Kongres Zarządzania Oświatą OSKKO. Około 800 uczestników, w tym goście zagraniczni, naukowcy, samorządowcy, obradowali w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz w Kinie Kijów. Kierunki polityki oświatowej, nadzór pedagogiczny, nowe rozporządzenia dla dyrektorów szkół i przedszkoli, ale także robotyka i programowanie w nowej podstawie programowej czy wykorzystanie eksperymentów w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych to tylko niektóre z poruszanych tematów.

6 października odbył się w Warszawie VIII Ogólnopolskim Kongresie dla Dyrektorów Placówek Niepublicznych organizowanym przez Forum Media Polska. Eksperci skupili się na zagadnieniach związanych z wdrożeniem założeń reformy oświaty w placówkach niepublicznych, sposobach monitorowania realizacji nowej podstawy programowej, przedstawiając najlepsze i praktyczne rozwiązania.

0 Komentarze

Zostaw komentarz