Nie da się ukryć, że każdy z nas chce mieć piękne i zadbane usta. Dotyczy to zwłaszcza kobiet, które bardzo często używają szminek do ust. Nietrudno zaś dostrzec, że szminka prezentuje się szczególnie dobrze na ustach, które są zadbane.

Usta mogą być przesuszone na skutek różnorakich czynników. Nietrudno zauważyć, że przyczyniają się do tego niekorzystne warunki atmosferyczne. Oblizywanie ust na mrozie wiąże się z ryzykiem ich przesuszenia. Niekorzystnie na usta działa również gwałtowny wiatr. Bardzo często przygryzamy również nasze usta z nerwów. Przygryzanie ust z nerwów jest bardzo często spotykane, zwłaszcza wśród młodych zestresowanych ludzi.

Warto byłoby jednak oduczyć się tego nawyku. Na spierzchnięte usta pomogą rzecz jasna różnego rodzaju kremy. Przede wszystkim nie skubmy jednak suchych skórek. Odżywcze balsamy to prawdziwy ratunek dla spękanych ust. Balsamy dostępne są w sztyftach, słoiczkach, tubkach.

W drogeriach znajdziemy balsamy o różnych składach i zapachach. Każdy znajdzie więc coś dla siebie. Nie da się jednak ukryć, że tylko regularne stosowanie przyniesie upragnione rezultaty.

 

Tagi: , ,

Powiązane artykuły

0 Komentarze

Zostaw komentarz