Skóra dłoni wymaga wyjątkowej pielęgnacji, zwłaszcza kiedy narażona jest na niską temperaturę i pękanie w efekcie naskórka. Dłonie bardzo szybko ulegają wysuszeniu, a następstwem tego jest rogowacenie skóry i bardzo często towarzyszący temu ból. Skóra dłoni to jedna z tych partii ciała, które wymagają częstego nawilżania.

Dlatego też w każdej torebce i kosmetyczce powinien znaleźć się krem do rąk, a stosując go na noc, zwłaszcza używając specjalnych bawełnianych rękawiczek, zapewnimy skórze długotrwałe nawilżenie i elastyczność. Mocno zaniedbane dłonie niestety jest bardzo ciężko zregenerować do stanu początkowego, ponieważ to właśnie ich używamy do każdej codziennej czynności, wystarczy umyć naczynia bez rękawiczek, aby ponownie dłonie były suche i popękane.

Kupując krem do rąk, powinno się zwrócić uwagę, na jego skład, aby zawierał on przede wszystkim witaminę A i E, a także ekstrakty z aloesu, miodu lub bawełny. Tylko przy regularnym stosowaniu kremów, dłonie będą aksamitne i delikatne. W wyjątkowo dobry i skuteczny krem do rąk powinno się sięgać zwłaszcza zimą, gdyż po kilku miesiącach narażania skóry na mróz, wiosną dłonie nie będą wyglądać korzystnie.

Tagi: , ,

Powiązane artykuły

0 Komentarze

Zostaw komentarz